Tüm Haberler

Yetersiz liderlik, mobbinge yol açıyor! Endüstri Psikolojisi / 06.08.2013
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Bilgi Yönetimi Platformu ve Towers Watson, şirketlerdeki mobbing uygulamaları ile ilgili bir anket yaptı.
Taksi Şoförlerinin Beyni Diğer İnsanlardan Farklı Genel Psikoloji / 05.08.2013
İngiltere’de yapılan bir araştırma, taksi şoförlerinin beyin yapısının diğer insanlardan farklı olduğunu buldu. Taksi şoförlerinin farkı ne?
Outlet Yaşamlar: Tüketirken Tükenmeyin! Genel Psikoloji / 03.08.2013
Adına tüketim toplumu dediğimiz ve her şeyin tüketildiği bu dönemde Sosyolog Serkan Belgi'ye sorduk. Outlet yaşam nedir? Tüketirken nasıl tükeniyoruz?
Anne sütü psikolojiyi de koruyor! Hamile ve Doğum Psikolojisi / 01.08.2013
Bebeklerin tüm ihtiyacını karşılayacak içeriğe sahip tek besin olan anne sütü, anne ile bebek arasında duygusal bağ kurulmasını da sağlıyor.
Strese Sokan 10 Düşünceden Kurtulun Sağlık Psikolojisi / 29.07.2013
Bu yazıda, en sık rastlanan olumsuz tutumlardan 10 tanesini bulacaksınız. Hangileri stres karşısında sizin gösterdiğiniz tepkilere benziyor?
Tatil Fotoğraflarından Depresyona Giden Yol Genel Psikoloji / 23.07.2013
Acaba Facebook’ta safi niyetle paylaşılan tatil fotoğrafları bir arkadaşın neler hissetmesine sebebiyet veriyor?
Yeni Trend “Hipnodoğum” Hamile ve Doğum Psikolojisi / 19.07.2013
Hipnodoğum sayesinde, biliç altında doğum ile ilgili olumsuz yargılar siliniyor ve bu ağrıların başa çıkılabilir ağrılar olduğu algısı yaratılıyor.
Sünnet Çocuğun Psikolojisini Nasıl Etkiler? Gelişim Psikolojisi / 19.07.2013
Doğru zamanda yapılmayan sünnet, ileriki yıllarda çocuğun kişiliği ve cinsel yaşamı üzerinde derin izler bırakabiliyor. Sünnet için en doğru yaş aralığı nedir?
X, Y, Z Siz Hangi Kuşaksınız? Sosyal Psikoloji / 16.07.2013
X kuşağı alanda, Y kuşağı gündemde şimdi ise sırada Z kuşağı var. Peki kim bunlar? Biz hangi kuşak kategorisine giriyoruz? Tüm sorularınızın cevapları bu yazıda...
Türkiye’nin ilk Nöropsikofarmakoloji Merkezi Üsküdar’da… Anormal Psikoloji / 16.07.2013
Psikiyatrik ve psikolojik birçok hastalığın genetik yatkınlıklarını araştırmak ve ilaç geliştirmek amacıyla Türkiye'de bir ilk...