Haber Detay

Erken Boşalma Cinsel Terapi İle %100 Çözümlenebiliyor…

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, erken boşalmanın nedenlerini ve çözüm yollarını açıkladı.

Çiftlerin en fazla yakındıkları sorunların başında erken boşalma geliyor. 

Cinsel hayatı aktif olan her on erkekten yedisi hayatının bir döneminde erken boşalma sorunu yaşıyor.

Erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğu olan erken boşalma, erkeğin cinsel kontrolünü sağlayamaması durumu olarak tarif ediliyor.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, erken boşalmanın çok az bilinen nedenlerini ve çözüm yollarını açıkladı. İşte çarpıcı başlıklar: 

Adrenalin Hormonu Erken Boşalmaya Yol Açıyor…

Erken boşalmanın nedenleri arasında stres ve gerginlik durumlarında salgılanan adrenalin hormonunun etkilerine dikkat çeken CİSED Onursal Başkanı Cinsel Terapist Cem Keçe; "Erken boşalan erkekler genellikle sevişmeyi boşalmak için katlanılması gereken bir angarya olarak görüyorlar.

Çoğunlukla cinsel yaşamlarında partnerini mutlu etmeyi bir görev olarak algılıyorlar. Bu nedenle cinsellik yaşarken yoğun bir baskı ve stres yaşıyorlar. Cinsel yaşamın düşmanı olan baskı ve stres, erkekte Adrenalin adı verilen stres hormonunun salgılanmasına yol açıyor. Adrenalin salgılandığında, boşalma refleksinde önemli bir yer tutan aşk kasları, istemsiz olarak kasılarak erken boşalmaya neden oluyor. Bu durumda kadın boşalamıyor veya orgazm olamıyor. Erkek kadını boşaltma görevini yerine getiremediği için, üzerinde tatmin etme baskısı daha yoğun hissediyor ve daha çok strese giriyor. Bu kısır döngü erken boşalmanın zamanla bir çiftin cinsel uyumsuzluğu halini almasına yol açıyor. Oysaki erkek cinsellik yaşarken, kadını tatmin etme zorlantısından vazgeçtiğinde, boşalmayı hedef olmaktan çıkartıp sevişmenin verdiği hazza odaklanabildiğinde, cinsel birliktelik sırasında aşk kaslarını gevşek tutmaya çalıştığında, mutlu cinselliğin tadına varabiliyor ve istediği zaman isteyerek boşalabiliyor." dedi.  

Erken Boşalma Cinsel Terapi İle %100 Çözümlenebiliyor…  

Erken boşalmanın %100 tedavi edilebilen bir cinsel uyum sorunu olduğuna dikkat çeken CİSED Genel Başkanı Cinsel Terapist Cebrail Kısa; " Erken boşalma kader değildir, “Cinsel Terapi” ile %100 çözümlenebilen çiftin cinsel uyum sorunudur. Cinsel terapi programları ile boşalma kontrolü sağlanabiliyor. Trafik kurallarında fasılalı yanıp sönen kırmızı ışık, mutlak duruş yapılmasını ve gidilecek yolun açık ve müsait olduğu görüldükten sonra yeniden hareket edilmesini bildirir. Bu ışığı gören sürücüler durmak için frene basarlar. Cinsellik yaşanırken erkek bir an 'Devam edersem boşalacağım!' gibi bir hisse kapılır. Bu hissin gelmesi trafikteki fasılalı yanıp sönen kırmızı ışık gibidir. Erken boşalmanın üstesinden gelmek isteyen erkeğin, bu hissi hissettiğinde cinsellik yaşarken penis-vajina birlikteliğini durdurması ve bir süre penisini hareketsiz tutması, partnerini eliyle uyarmaya devam ederken aşk kaslarını gevşetmesi ve nefesini kontrol etmeyi öğrenmesi gerekiyor." dedi.

Sorumluluk Alma Modeli Çifti Özgürleştiriyor…

Sorumluluk alma modelinin önemine dikkat çeken CİSED Genel Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Yasemin Yıldız; "Erkek, kadınla sevişirken ruhunu ve bedenini koşulsuz bir armağan olarak ona sunar. Kadın, bu armağanı kabul eder, bundan sonrası kadının işidir. Kadın için boşalma öğrenilebilir istemli bir reflekstir. Bu nedenle kadının, erkeğin kendini tatmin etmesini beklemek yerine, boşalmasının sorumluluğunu alması gerekiyor.

Boşalmayı cinselliğin en önemli amacı olarak görmekten vazgeçen bir kadın, dokunmanın verdiği hazza odaklandığında ve vakti geldiğinde istemli kasılmalarla sıçrayışı gerçekleştirdiğinde boşalabiliyor.

Kadın reddedilmeyi ve başarısız olmayı göze alarak erkekten kendini cinsel olarak uyaracak şeyleri ister, talep eder. Bu süreçte kadının, ön sevişmeye ağırlık vermesi, yaygın, ritmik, kesintisiz ve yeterli süre klitoris uyarısı yapması için eşini teşvik etmesi, başta meme uçları, kulak arkaları, bacaklarının iç yüzleri olmak üzere tüm erojen bölgelerinin erkek tarafından uzun süre uyarılması için ondan talepte bulunması gerekiyor. Çünkü kadın boşalmak için bir sıçrayışa ihtiyaç duyar ve bunun için istemli olarak başta aşk kasları olmak üzere vücudundaki tüm kaslarını kasması gerekiyor .

Sonuç olarak, kadının erkeğin bedenini kullanarak, klitorisini sürterek, fantezi kurarak, boşalmasını kolaylaştırmak için zamanı geldiğinde kendini kasarak kendi boşalmasının, orgazmının ve cinsel tatmininin sorumluluğunu alması, cinsellikte büyük önem taşıyor. Kadının boşalması için sadece penise ihtiyacı yoktur, bu değişik şekillerde başarabiliyor. 'Sorumluluk alma modeli' adını verdiğimiz bu model kadına sorumluluk yüklerken çifti özgürleştiriyor ve böylece tatminkâr bir cinsellik yaşanabiliyor." dedi.

 

Okuyucu Yorumları

İsminiz :
Yorumunuz değerlendirilmek üzere kaydedilmiştir. Yorumunuz onaylandıktan sonra bu sayfada görüntülenecektir