Haber Detay

Bir Annenin Doğuşu

Kadının zihnindeki doğum yeni bir insana değil yeni bir kimliğedir, diyen “Bir Annenin Doğuşu” ; annelik deneyiminin bir kadını sonsuza dek nasıl değiştireceğini anlatıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından çıkan “Bir Annenin Doğuşu” annelik olgusuna farklı bir bakış sunuyor. Psikiyatrist Daniel N. Stern, pediyatrist, çocuk psikoloğu Nadia Bruschweiler-Stern ve gazeteci Alison Freeland imzalı kitap kadının tüm hayatını ve iç dünyasını değiştiren, yeni tecrübeler kazandıran bu süreci büyüteç altına alıyor ve anneliğin psikolojisini ortaya koyuyor.

Kadın ne zaman kendini anne hisseder? Bu kimlik kadında ne zaman ortaya çıkar ve bu süreç kadını nasıl hissettirir? Bir Annenin Doğuşu’na göre “Bebeğin fiziksel olarak doğması gibi annenin de psikolojik olarak doğması gerekir. Kadının zihnindeki doğum yeni bir insana değil yeni bir kimliğedir: Bir anne olma duyumudur.”

Bir Annenin Doğuşu, bu içsel dünyada kadının yolunu nasıl bulacağını anlatıyor. Annelerle yapılan röportajlardan ve vaka incelemelerinden oluşan kitapta bu güçlü ve yeni hisler uzmanları tarafından okurlarıyla paylaşılıyor.

Buna ek olarak yazarlar, annenin işe dönüşü, babalık kavramı, evlat edinme ve erken doğum gibi konulara da değiniyor. Hamilelik boyunca ve sonrasındaki tecrübelerine dayanarak, anne adayları ve anneler değişen vücutlarından, emzirmenin ya da biberonun faydalarından, yorgunluktan ve işe dönüp dönmeme ikileminden bahsediyor.

Okuyucu Yorumları

İsminiz :
Yorumunuz değerlendirilmek üzere kaydedilmiştir. Yorumunuz onaylandıktan sonra bu sayfada görüntülenecektir