Haber Detay

Felsefe ve Sosyoloji Mezunlarına İyi Haber!

Felsefe ve Sosyoloji mezunlarına "Rehber Öğretmen" olma fırsatı doğdu.

Rehber öğretmen görevlendirme zorunluluğu bulunan, özel okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirilecek yeterli sayıda rehber öğretmen temininde güçlüklerle karşılaşıldığından "Rehberlik Kursu" düzenlenecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 20.05. 2013 tarih ve 1029677 sayılı yazısı ile;

Rehber öğretmen görevlendirme zorunluluğu bulunan, özel okullar ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görevlendirilecek yeterli sayıda rehber öğretmen temininde güçlüklerle karşılaşıldığından "Rehberlik Kursu” düzenleneceğini açıkladı.

Söz konusu kurslara Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün ilgili yazısı gereğince felsefe ve sosyoloji bölüm mezunlarına rehber öğretmen olma fırsatı tanınıyor.

İlgili yazıda, 31 Mayıs 2013 tarihine kadar görevlendirmelerin yapılacağı bildiriliyor.

Ayrıntılar için: http://www.memurlar.net/haber/375505/

 

 

Okuyucu Yorumları

İsminiz :
Yorumunuz değerlendirilmek üzere kaydedilmiştir. Yorumunuz onaylandıktan sonra bu sayfada görüntülenecektir
ahmet 28.07.13 / 23:52
sanki bir iş yaptığınız var yaaa. pdr okumuşlarmış. biraz da onlar ense yaparak kazansın nolacak ki
(Oyunuz alınmıştır!) 4 9
Ahmet 28.07.13 / 12:20
Uygulama baştan aşağı yanlış sosyoloji ve rehber öğret olmak ne alaka ya çok meraklıysalar baştan pdr kazanacaklarda şimdi çıkıp kısa bi kursla rehber öğret diye gezinemezler sosyoloji mezunlar yok rehber öğretmenim yok yaşam koçuyum deyip dolaşıyorlar ama bir teksosyolog demiyorlar kendilerine ne okuduklarını mı biliyorlar acaba herkes kendi işini yapmalı eğitimini aldığı..
(Oyunuz alınmıştır!) 12 5
bir dost 28.07.13 / 01:29
idareci doğru söylüyor. karşıt görüştekiler, ya şuan meb'de çalışmıyorsunuz ya da bu yağlı kapı gerçeğinin, ekmek elden su gölden rahatlığının üstünü örtmeye çalışıyorsunuz
(Oyunuz alınmıştır!) 0 6
buket 26.07.13 / 13:05
Yorumlara bakip gulmemek elde degil cahil insanlar ne kadar cok ulasamadigniz ete mindar demeyin
(Oyunuz alınmıştır!) 6 2
idareci3 26.07.13 / 01:27
Tüm bunlarla beraber ben de 18 ek ders alıyorum rehber de. Üstelik 1. Sınıf okutan, dinlenmeye, öğretmenler odasına çıkmaya fırsatı olmayan sınıfçılar bile 15 ek ders alırken. Kabul edin ki devletin ısrarla pdr bölümü açması ve bu kadar atama yapması sadece ab standartları gereğidir. Faydalı uygulanmadığını bildikleri için de yeter ki adı okullarda pdr’ci var olsun diye atama yapmak istiyorlar. Haklı olarak onlar da her bölüm mezunlarının rahatlıkla yapabileceğini düşünüyorlar. Ki öyle zaten.
(Oyunuz alınmıştır!) 5 4