Haber Detay

EMDR HAP'tan Destek Çağrısı

EMDR HAP İzmir Şubesi ‘Nerede ihtiyaç varsa biz oradayız’ diyerek ‘Gezi Parkı’ olaylarından etkilenen İzmirliler’e ücretsiz psikolojik destek verme kararı aldı.

Tamamen gönüllü psikolog, psikiyatr ve psikolojik danışmanlardan oluşan EMDR HAP İzmir şubesi yaptığı açıklamayla ‘Gezi Parkı’ olaylarında yaşanan olumsuzluklardan etkilenen protestocular ve polislere psikolojik destek vereceklerini açıkladı.

EMDR HAP İzmir Şubesi ‘Nerede ihtiyaç varsa biz oradayız’ diyerek ‘Gezi Parkı’ olaylarından etkilenen İzmirliler’e ücretsiz psikolojik destek verme kararı aldı. Tamamen ücretsiz olarak verilecek bu destekten faydalanmak için yapmanız gereken tek şey sadece başvurmak…

EMDR HAP'tan Destek Çağrısı

EMDR HAP yaptığı açıklamada şunları söyledi: Gezi Parkı eylemleri neredeyse hepimizi bir şekilde etkiledi. Kimimiz özgürlük, doğa, ülkemiz, ezilenlerin yanında olmak için meydanlara çıktı, kimimiz de orada görevli olduğu için olayların içinde oldu. Bazılarımız da neler oluyor diye medyadan takip ederek uzaktan izledi. Sonuçta hepimiz bir şekilde Gezi Parkı’nın içindeydik. Hepimiz bu olanlardan bir şeyler öğreneceğiz ve hem ülkemizin hem de insanımızın yaşananlardan kazançlı çıkacağını umuyoruz.

Gezi Parkı’nın içinde ya da çok uzaklarında bu olaylardan etkilenmiş her yaş grubunda insanlar olduğunu biliyoruz. EMDR HAP Türkiye olarak bu olaylardan olumsuz etkilenen kişilere psikolojik destek vermek istiyoruz.

Kimler Başvurmalı?

*Korku, dehşet veya çaresizlik hissi yaşıyor iseniz,

*Bu olaylarda kendiniz ya da yakınınız yaralanmış ya da bir yakınınızı kaybetmişseniz,

*Uykusuzluk çekiyorsanız,

*Kâbuslar görüyorsanız,

*Olayla ilgili anıları rahatsız edici biçimde sık sık hatırlıyorsanız,

*Sürekli olarak kötü olayların tekrarlanacağı korkusu yaşıyor ve bu nedenle diken üstünde hissediyorsanız,

*Kolay irkiliyorsanız,

*Çabuk öfkelenmeye başladıysanız,

*Gelecekle ilgili plan yapamıyorsanız,

*Yabancılaşma (başkaları beni veya yaşadıklarımı anlamıyor hissi) varsa,

*Kendinizde olayı hatırlatan durumlarda huzursuz olma ve bu durumlardan kaçınma davranışları görüyor iseniz bize başvurabilirsiniz.

Yukarıdaki belirtileri gösteriyor iseniz;

-Yaşadıklarınız, hissettikleriniz sizin güçsüzlüğünüz, eksikliğiniz değildir.
-Yardım almaktan çekinmeyin.
-Bu olaylardan önce bir psikolojik yardım almış ya da alıyor iseniz lütfen kendi uzmanınıza başvurun.
-Bize başvurmakta tereddüt etmeyin.

Başvurmak için;

17.06.2013 tarihinden itibaren 0 505 705 86 52 numaralı telefonu arayarak ya da emdrhaptr@gmail.com mail adresine yazarak ulaşabilirsiniz. Mail veya telefonla  başvurduğunuzda gerekli müdahale için size bir randevu verilecektir. Aramalar yoğun ise telefonunuz bir başka profesyonele yönlendirilecek ve en kısa sürede aranacaksınız.

Kaynak: egedesonsoz.com

Okuyucu Yorumları

İsminiz :
Yorumunuz değerlendirilmek üzere kaydedilmiştir. Yorumunuz onaylandıktan sonra bu sayfada görüntülenecektir