Sağlık Psikolojisi Haberleri

Omurga Sorunları Psikolojinizi Bozuyor Sağlık Psikolojisi / 13.07.2015
Anksiyete bozukluğuna, panik atak ve depresyona, omurgada ve özellikle boyun (servikal) bölümünde yaşanan sorunlar sebep oluyor
Çakraları Açmaya Hazır mısnız? Sağlık Psikolojisi / 14.10.2014
Fiziksel olarak kendinizi aşırı yorgun, sevgi kaynağından yoksun, cinsel ihtiyaçlarınızda, yaratıcılık gücünüzde ve önsezilerinizde azalma hissediyorsanız çakralarınız kapalı demektir. Yoga yapmaya ne dersiniz?
Travmayı Sil Kaygıyı Sıfırla Sağlık Psikolojisi / 17.07.2014
Onkoloji Tedavisinde travma ve kaygılar nasıl yok ediliyor? EMDR Terapisi Onkoloji hastalarında nasıl kullanılıyor? Psiko-onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kaya sorularımızı cevapladı.
Yaşam Kılavuzunuz Genlerinizde Gizli! Sağlık Psikolojisi / 28.02.2014
Genetik şifremiz organlarımızın oluşumu ve fonksiyonu ile ilgili bilgiler içerdiği gibi sık görülen hastalıklara olan eğilimin önceden belirlenmesini sağlayacak bilgiler içerir.
Ağrıların Nedeni Hormonlarımız! Sağlık Psikolojisi / 14.02.2014
Stres, kortizon ve adrenalin hormonlarının aşırı düzeyde salınımına neden olarak kaslarda şiddetli ağrıların ortaya çıkmasına sebep oluyor.
Daha İyi ve Uzun Yaşayın! Sağlık Psikolojisi / 05.02.2014
Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu; "Keşke gerek beslenme gerekse yaşam tarzımızla çok çok geriye değil ama dedelerimizin, babaannelerimizin dönemine geri gidebilseydik."
Omega 3 Öğrenmeyi Kolaylaştırıyor! Sağlık Psikolojisi / 05.02.2014
Oxford Ünivesitesi’nin araştırmasına göre, düzenli omega 3 kullanımı öğrencilerin konsantrasyon ve öğrenme zorluğunun üstesinden rahatça gelebilmelerini sağlıyor..
Doğa Akıl Sağlığını Koruyor! Sağlık Psikolojisi / 28.01.2014
İngiltere'de yapılan bilimsel araştırmalarda, yeşil alanların, kısa süreli mutluluk veren maaş artışı veya terfinin aksine akıl sağlığı üzerinde kalıcı olumlu etkisi olduğunu gösterdi.
Affetmek kalbe iyi geliyor! Sağlık Psikolojisi / 28.01.2014
ABD’de yapılan araştırmada kalbinizi kıran kişileri bağışlamanın kalbe iyi geldiği ve sağlığı olumlu yönde etkilediği ortaya çıktı.
Sinirsel Ağrı Hakkında Bilmedikleriniz! Sağlık Psikolojisi / 17.01.2014
Vücudumuzdaki ağrıların nedeni sinirsel olabilir mi? Sinirsel ağrı nedir? Sinirsel ağrı teşhisi konulmuş kişinin neler yapması gerekir?