Tüm Haberler

Ne sünger ne teflon insan kauçuk gibi olmalı! Genel Psikoloji / 14.07.2013
Ruh sağlığında normal insan tanımlaması yapmak mümkün mü? Bunun kriterleri neler? Hangi kişiler sağlıklı bir ruh sağlığına sahip olabilir?
Sürü Psikolojisinin Nedeni Ayna Nöronlar ! Genel Psikoloji / 08.07.2013
Fransa Jean Nicod Enstitüsü Öğretim Üyesi Pierre Jacob'a göre ekip çalışması, çete davranışları ve sürü psikolojisi gibi öğelerin altında "Ayna nöron" lar var.
Geçmeyen Ağrı Depresyon Nedeni Sağlık Psikolojisi / 05.07.2013
Hassas yapılı ve strese maruz kişilerde vücudun ağrıyı azaltan sistemi zayıflıyor ve bu hafif ağrı yakınmasını daha şiddetli hissettiriyor.
Psikolog ve Psikiyatrist'e Neden Gidemiyoruz? Genel Psikoloji / 02.07.2013
Psikolog ve Psikiyatrist'e gitmek istiyoruz ancak gidemiyoruz peki ama neden? Sizin gidememe nedeniniz bu şıklardan hangisi?
Halsizliğinizin Nedeni Susuzluk Olabilir! Sağlık Psikolojisi / 01.07.2013
Isınan havalarla birlikte artan sıvı kaybı halsizlik, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, böbrek yetmezliği hatta bilinç kaybına bile sebep olabilir!
Sanat Psikoterapileri Derneği Kuruldu Psikoloji ve Sanat / 28.06.2013
Sanat Psikoterapileri Derneği (SPD), ruhsal sorunların tedavisinde sanatın her alanının vazgeçilmez olarak kabul edilmekte olduğunu kuruluş duyuruları ile iletiyor...
Doula: Annelik sürecinde güvenli bir yol arkadaşı Hamile ve Doğum Psikolojisi / 28.06.2013
Doulalık, ilk kez 1980’lerde Kuzey Amerika’da ismi konulan "Doğum destekçiliği" tüm dünyada yeni tanınmaya başlayan bir meslek.
Türkiye’de Yöneticiler Daha Endişeli Endüstri Psikolojisi / 25.06.2013
Stres sadece çalışanların sağlıklarını tehdit etmekle kalmıyor, aynı zamanda kuruluşların sağlıklı ilerlemesini de etkiliyor.
Hubris (Kibir) Sendromu Nedir? Politik Psikoloji / 21.06.2013
Brain Dergisinde yayınlanan makaleye göre,demokratik ülkelerde tekrarlayan seçim zaferleri liderlerin Hubris Sendromu'na yakalanma olasılığını arttırıyormuş.
Evlilik Terapisi Çiftlere Nasıl Yardımcı Olur? Aile Psikolojisi / 21.06.2013
Terapi, sadece sorunlara odaklanılan kısır ve sıkıcı bir süreç değil, çiftlere özel mutluluk anahtarlarının sunulduğu keyifli bir süreçtir.