Tüm Haberler

Havacılık ve Uzay Psikolojisi Genel Psikoloji / 25.07.2014
Havacılık ve Uzay Psikolojisi Derneği Başkanı, Hava Trafik Başkontrolörü sayın Cafer Çelik çok az bilinen psikolojinin bu alt alanı hakkında bizi bilgilendiriyor.
Liselerde flört şiddeti sevgi göstergesi olarak kabul görüyor Sosyal Psikoloji / 17.07.2014
Genç Hayat Vakfı tarafından yapılan, Liseli Gençler ve Şiddet Algısı Araştırması'na göre genç kızlar erkeklerden daha çok flört şiddetine maruz kalıyor.
Travmayı Sil Kaygıyı Sıfırla Sağlık Psikolojisi / 17.07.2014
Onkoloji Tedavisinde travma ve kaygılar nasıl yok ediliyor? EMDR Terapisi Onkoloji hastalarında nasıl kullanılıyor? Psiko-onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kaya sorularımızı cevapladı.
Soma'daki Psikososyal Hizmetler Neler? Sosyal Psikoloji / 18.05.2014
Türk Psikologlar Derneği Travma, Afet ve Kriz Birimi, 16 Mayıs 2014 tarihli SOMA Saha Değerlendirme Ekibi Ön Değerlendirme Raporunu resmi sitelerinde yayınladı.
Soma'ya Nasıl Destek Olabiliriz? Sosyal Psikoloji / 18.05.2014
Soma'da yaşanan maden kazası travmatik bir olaydır. Travmaya uğramış bireylere nasıl destek olabiliriz? Onlara nasıl davranmalıyız?
Twitter hipnoz yapıyor! Sosyal Psikoloji / 28.04.2014
Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak, en etkili sosyal medya araçlarından Twitter’da kitlesel hipnoz yapıldığını öne sürdü.
İşsizlik Psikolojisiyle Mücadele Edebilirsiniz! Endüstri Psikolojisi / 28.04.2014
Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Uğur Hatıloğlu, işsiz ya da iş arayan bireylerin davranışlarıyla ilgili önemli bilgiler veriyor.
Bu Bahar Depresyonsuz Olsun!! Genel Psikoloji / 09.04.2014
Bahar depresyonu nedir? Belirtileri nelerdir? Uzman Psikolog Gülşah BEŞTAV ARICA anlattı. İşte Arıca'nın bahar depresyonu hakkında dile getirdikleri ve önerileri:
Hayatın Doğallığına Yeniden Doğum Hamile ve Doğum Psikolojisi / 03.04.2014
Psikolog Burcu AY’ın, doğuma hazırlık hakkında dile getirdikleri anne olmaya hazırlanan tüm kadınları ilgilendiriyor. Doğuma hazırlanmak neden önemli?
Otizmli Gençler Hayata Sporla Bağlanıyor Spor Psikolojisi / 03.04.2014
Sportizm Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği otizm farkındalık ayında, toplumu otizmli bireyleri farkına varmaya ve destek olmaya çağırıyor.