Tüm Haberler

Kış Depresyonuna Teslim Olmayın! Genel Psikoloji / 24.12.2013
Bugünlerde uykusuzluk yaşıyor, kendinizi çok yorgun ve mutsuz hissediyorsanız, iştahınız artma eğilimde ise dikkat edin. Çünkü kış depresyonunu yakalanmış olabilirsiniz.
Hamilelikte Depresyon Sağlık Psikolojisi / 22.12.2013
Anne adaylarının yaklaşık %10′u özellikle hamileliklerinin 18-32. haftaları arasında depresyona girebiliyor. Bunun nedenlerini biliyor muyuz?
Panik Atak Terapisi Nasıl Yapılıyor? Sağlık Psikolojisi / 22.12.2013
Terapide bana nasıl yardımcı olacaklar? Sadece konuşmak beni iyileştirebilir mi? Terapide neler yapılıyor? sorularının cevapları bu yazıda.
Obezite, Alzheimer riskini Artırıyor! Sağlık Psikolojisi / 20.12.2013
Beyin performasını güçlendirmenin etkin yolları hakkında çalışmalar yapan psikiyatri profesörü Gary Small, obezitenin Alzheimer riskini 4 kat artırdığını söylüyor!
Renkli Sebzeler IQ Yükseltiyor! Sağlık Psikolojisi / 17.12.2013
Çocuğunuzun karnını doyururken, beynini de düşünün. Doç. Dr. Serdar Dağ, beyin hücrelerine güç ve sağlık veren besinleri öneriyor.
Obsesif Kompülsif Bozukluk ya da Takıntı Hastalığı Anormal Psikoloji / 15.12.2013
Halk arasında Takıntı Hastalığı diye adlandırılan Obsesif Kompülsif Bozukluk Nedir? Kimlerde ne zaman görülür? Tedavisi mümkün müdür ve nedenleri nelerdir?
Yeni Yıl Hayalleri Gerçek Olsa! Genel Psikoloji / 13.12.2013
Pek çoğumuz için hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz farklılıkların başlangıç noktası olan yeni yıl, umut ve hayata sıfırdan başlamak anlamına geliyor. Peki, büyük kararlar aldığımız bu dönem neden yılın diğer zamanlarından farklı bir anlam taşıyor?
Çocuklukta Ölüm ve Yas! Gelişim Psikolojisi / 10.12.2013
Çocuklar ölüm olayını nasıl anlamlandırır? Bir yakınımızın ölümü halinde onlara bu durumu nasıl anlatmamız gerekir? Psikolog Nejla Yıldız ile çocukların, ölüm ve yas tepkileri hakkında konuştuk.
Sosyal Durumlara Girmekten Korkuyor Musunuz? Anormal Psikoloji / 10.12.2013
Sosyal Kaygı Bozukluğunda kişi sıklıkla korkulan durumlardan kaçınır. Kaçınmanın mümkün olmadığı durumlarda da yoğun kaygı ya da korku ile dayanmak zorunda kalır.
Depresyon ve Antidepresan Kullanımı Genel Psikoloji / 10.12.2013
Depresyon oldukça sık ve yaygın görülen bir ruhsal bozukluktur. Peki tüm depresyon belirtieri, depresyon hastalığına mı işaret eder? Ya da mutlaka antidepresan kullanmak gerekir mi?